Сонцезахисні креми: сповільнюємо старіння шкіри та не тільки

Тривале перебування під впливом сонячних променів руйнує захисний бар’єр шкіри та прискорює процес старіння. Починаючи з ранньої весни, протягом літа та осені епідерміс потребує захисту від УФ-випромінювання.

 

Нехтувати цією потребою не варто, бо неприємні наслідки швидко дадуть про себе знати. Тому запасатися санскрінами з SPF-захистом рекомендується заздалегідь, і регулярно використовувати їх при тривалому перебуванні на свіжому повітрі.

 

Що таке крем з SPF-фільтром?

Sun Protection Factor або SPF – молекулярний бар’єр, який допомагає захистити шкіру від надмірного впливу сонячних променів. Сила його протидії вимірюється кількістю одиниць від 2 до 50, при використанні в класичних косметичних засобах.

 

Захист SPF 50 + застосовується в лікувальній косметиці для занадто світлої та чутливої шкіри, клітини якої нестійкі до більш руйнівного впливу сонячних променів.

 

На відміну від класичного зволожувального крему, який наноситься щодня на чисту шкіру вранці та ввечері, аналог з уф-фільтром використовується тільки перед тим, як треба виходити на вулицю в сонячну погоду. Найчастіше він за текстурою мало чим відрізняється.

 

У спекотні дні літа, коли сонце особливо активне, наносити санскрін на шкіру необхідно кожні дві години.

 

Оскільки SPF-крем захищає шкіру не тільки від руйнувань, але ще й уповільнює процес старіння – його іноді плутають з антивіковим. Та все ж за принципом дії вони абсолютно відрізняються один від одного. Бо сонцезахисний крем з різними рівнями фільтрації підходить для використання навіть в підлітковому віці.

 

Які фільтри входять до складу сонцезахисних кремів?

Санскріни поділяють на види за показниками УФ-захисту. Чим вище SPF-індекс, тим надійніше захищена шкіра від впливу сонця.

 

Креми від сонця класифікується за ступенем захисту:

 

  • SPF 2-4-мінімальна на 75% УФ;
  • SPF 4-10-Базова на 85% УФ;
  • SPF 10-20-Середня на 95% УФ;
  • SPF 20-30-інтенсивна на 97% УФ;
  • SPF 30-50-Максимальна на 99% УФ;
  • SPF 50-100 – 100% УФ-блок

За принципом впливу фільтри, які присутні в санскрінах, діляться на три категорії: фізичні, хімічні, змішані.

 

Фізичні фільтри створюють захисну плівку з ефектом віддзеркалення. Вони вважаються найбезпечнішими, гіпоалергенними, а також не забивають пори. Через слабкий контакт з верхнім шаром шкірного покриву можуть залишати на ньому плями та помітні сліди. Також їх рівень захисту порівняно невисокий, але має ефект тривалої дії.

 

Хімічні фільтри – органічні сполуки, які добре вбираються верхнім шаром епідермісу і відразу ж створюють надійний захист. Слідів на поверхні шкіри не залишають. Але термін впливу таких фільтрів недовгий, а їх залишки довго виводиться з організму.

 

Змішані фільтри є показником якості та надійності сонцезахисного крему. Вони працюють за принципом подвійної дії. Створюють надійний захист, який зберігається протягом довгого часу.

 

Як і коли використовувати крем з SPF-фільтрами?

З першим весняним потеплінням хочеться більше часу проводити на вулиці. Ранкові заняття спортом, денні прогулянки, поїздки на природу – всі ці заходи передбачають тривалий контакт шкіри з сонячними променями.

 

Влітку хочеться не тільки довше проводити на свіжому повітрі, але й поїхати на тривалий відпочинок до моря або водойми.

 

Восени також як і навесні проведення часу на вулиці скорочується, та насолодитися останніми сонячними днями хочеться повною мірою.

 

Поїздки, незалежно від пори року, на курорт теплі країни теж дають можливість поніжитись під променями сонця.

 

У таких ситуаціях сонцезахисний крем необхідно використовувати регулярно, не нехтуючи цією необхідністю. Інакше, втрата здорового вигляду і передчасне старіння стають для шкіри неминучими.

 

Головне, використовувати санскріни вчасно і в міру.

 

Для ранньої весни та осені цілком підійде щоденний крем з SPF-фільтрами, який має рівень захисту від 2 до 20. У літні дні, коли від сонця неможливо сховатися або хочеться позасмагати біля моря, розумно буде використовувати не тільки зволожувальний крем з рівнем SPF до 30, але і більш сильнодійні сонцезахисні засоби з фільтром SPF-50. Також вони підходять для захисту шкыри при перельотах в різні кліматичні зони.

 

Правила використання санскріна:

  1. Наносити крем за 15-20 хвилин до виходу на вулицю.
  2. Дозувати відповідно до активності впливу сонячних променів – навесні та восени використовувати невелику кількість, а влітку наносити на шкіру більш рясно.
  3. Оновлювати кремове покриття кожні дві години під час довгого перебування на вулиці.
  4. Не зловживати сонячними ваннами при активному застосуванні сонцезахисного засобу.

 

Leave a Comment